
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 nF |
| Voltage Rating (DC) | 16 V |
| Tolerance | ±5 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | |
| Ripple Current | |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Voltage Rating (AC) | |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 16 V |
| Thickness | 1.35 mm |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | |
| lead free status | Lead Free |
| rohs status | Compliant |
Stock: 3053
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04262
Ext.Price$0.04262
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04262 | $0.04262 |
| 10 | $0.02131 | $0.21310 |
| 50 | $0.01926 | $0.96300 |
| 100 | $0.01740 | $1.74000 |
| 500 | $0.01572 | $7.86000 |
| 1000 | $0.01421 | $14.21000 |
| 3000 | $0.01284 | $38.52000 |
| 5000 | $0.01177 | $58.85000 |
| 10000 | $0.01078 | $107.80000 |
